בתי ספר יסודיים > בית ספר מגינים :
בית


ברוכים הבאים לאתר של  בית ספר 'מגינים'

 ​

  מנהלת בית הספר:         הגב' פנינה גלברד

  מפקחת בית הספר:    הגב' נירה רוזנהיימר

   מנהלת​ האתר:            הגב' לירן זמיר-ינאי​ 


​​לחצו על הקישור למידע נוסף: 

לוח גאנט חודש מאי כבוד.doc​​

​"'קול מקוון לכל גולש" להעלאת המודעות לגלישה בטוחה ברשת יוצא לדרך. 

לכל אחד מאתנו, מבוגרים ותלמידים, היכולת להשפיע על ה"באז" לגלישה בטוחה באמצעות החלפת תמונת הפרופיל או פרסום סמלון הגלישה הבטוחה באתרים, בבמות מקוונות וברשתות חברתיות וליצור אפקט ויראלי רחב. הצעות לתמונות פרופיל וסמלונים בדף יעודי זה . 
אנא, הפיצו לצוותי ההוראה בביה"ס ובקשו שיתוף של המבוגרים והתלמידים.  קישור  לרצי​​ונאל המיזם.


מכתב להורים ממנהלת בית הספר - גלישה בטוחה.doc

פעילויות לימודיות מתוך מאגר פעילויות של משרד החינוך או של ספקי התוכן המופעלים בבתי הספר.

 להלן קישורים המומלצים: אתר המנהל, אתר מחנכים מסביב לשעון, פעילויות למידה מרחוק: העומדים מהצד לכיתות ו' – חט"ב, רשת ביטחון כיתות ד-ו, משפט ציבורי אלימות בפייסבוק - כיתות ו- חט"ב, עזבוק - כיתות ד-ו, גלים  - כיתות ג-ו, בריינפופ - כיתות ג-ו, לאיתור פעילויות נוספות.​


http://www.isoc.org.il/safe/presence/files/safesurf-2go-heb/page1.htm - גולשים בטוח עם יומי 


http://www.kaye7.org.il/computers_safety.htm- אתר מת"ל מכללת קיי מקבץ פעילויות ורעיונות 


http://www.ikid.co.il- פעילויות לילדים והסברים 


http://www.brainpop.co.il/specials/specialsinternetsafety/- בריינפופ - מגוון סרטונים 

מנהלת הורים - שלוחת קריית חיים ​

הורים יקרים!

אנו מברכים אתכם על הצטרפותכם למשפחת

מנהלת הורים - שלוחת קריית חיים.

בשלוחה יתקיימו סדנאות, הרצאות וערבים חגיגיים בנושא הורות, משפחה וחינוך ילדים.

הסדנאות יתקיימו כל שלושה חודשיים.​

לפרטים והרשמה לפנות אלי - רחלי פרידמן מייל: chelior@walla.com / פלאפון: 0526490025

בדף הבא מפורט נושאי הסדנאות.

מכתב ראשוני להורים שנרשמו באסיפות הורים (5) (1).docx

נשמח לראותכם איתנו!

רחלי פרידמן - רכזת שלוחת קריית חיים

דברי שר החינוך, הרב שי פירון, בהשקת התכנית "ישראל עולה כיתה - עוברים ללמידה משמעותית"


חברים יקרים,

 פתיחת שנת לימודים חדשה מעוררת תחושות מנוגדות: מחד גיסא צמיחה והתחדשות, ציפייה דרוכה ליישומן ולמימושן של תכניות שנבנו בעמל רב ובתשומת לב ראויה, ומאידך גיסא חששות, התלבטויות, ותקווה שהשנה תיפתח ללא תקלות, לשביעות רצוננו.

יש משהו מוזר בעובדה שהשנה החדשה מתחילה בסתיו. אילו היה הדבר תלוי בי, אולי הייתי בוחר להתחיל את השנה באביב. הפריחה, הלבלוב, הצמיחה המתחדשת, ריחות של ניסן שיש בהם רעננות והזמנה לשטף של חיים מתאימים יותר לפתיחת שנה מרוחות הסתיו של אלול, מהרהורי התשובה של חגי תשרי, מתוגה מסוימת המצטרפת לימים של חשבון נפש ובקשת מחילה.

סְתָו יְהוּדִי בְּאֶרֶץ אֲבוֹתַי

שׁוֹלֵחַ בִּי

רִמְזֵי אֱלוּל.

אברהם חלפי

שנה חדשה מתחילה. שלכת מסתירה פריחה, ריחות חבויים מקבלים עומק, מבשילים, צומחים מבפנים כדי לפרוץ החוצה בשעה ראויה. חינוך הוא מעשה שיש בו רמזים ותהליכים. חינוך הוא מעשה שרב בו הנסתר על הגלוי. כמו רמזי אלול, יבוא רגע אביבי שבו המעשה החינוכי יבשיל ופֵרות צעירים ילבלבו ויוכיחו מה רב עומקם של חיים חדשים שנוצרו.

בארץ אבותיי מנסים לחבר אבות ובנים, לחלום על פריחה עתידית המחוברת לדורות קדומים, על פרי חדש הנושא עמו הוד קדומים. אבותינו  ממנים אותנו להיות שליחים המסוגלים להתאים את קולם  למציאות מתחדשת.

שנה חדשה נפתחת בהרהור אבל גם במחויבות עמוקה, בענווה ובהרכנת הראש לעבר מפואר ובתחושת שליחות ומחויבות לעתיד מתוקן..... שנת הלימודים תיפתח בשבועיים של שיח, בירור, ליבון והפגה. זו ההזדמנות של כולנו ליישם את ערכיה ואת עקרונותיה של הלמידה המשמעותית כבר עם פתיחת השנה. נבקש לסייע לחיזוק המוגנות לצד בירור יסודי של  זהותנו הלאומית וקומתנו המוסרית וחיזוק הלכידות של כלל אזרחי ישראל.

"ישראל עולה כיתה – עוברים ללמידה משמעותית". במהלך השנים האחרונות הפליאו רבים וטובים במעשה חינוכי, בהוראה מפעימה ובחדשנות חינוכית פורצת דרך. השנה אנו מבקשים להפוך את הלמידה המשמעותית לשפה מערכתית המאפשרת לכולנו להעצים את מקומו של המוסד החינוכי, את אישיותו של המורה ואת המפגש המסעיר בין המורה לתלמידו. 

כל חידוש, בעיקר כזה הנוגע במבנה השיעור ובתכניו ובדרכי המדידה, מעורר שאלות עמוקות וחששות. אנו קשובים להם ויוצאים יחד למסע ארוך שאל לנו להימנע ממנו.

"מדוע, למרות העובדה שהכול מגנים את ההוראה במתכונת של הנחתה ואת הלמידה בדרך של הטמעה סבילה, הן עדיין מושרשות כל כך בפועל?" את השאלה הזו העלה ג'ון דיואי לפני כ-100 שנה. דומני שלא רק השאלה רלוונטית, כאז כן היום, אלא גם ההצעה להתמודדות עם השאלה וליישוב הסתירה: "האם מצב מצער זה אינו כרוך בעובדה שהדוקטרינה עצמה מונחתת? מטיפים אותה; מרצים עליה; אך יישומה דורש סביבה בית-ספרית המצוידת באנשים שיבצעו אותה."  

אני רואה באנשי החינוך את המפתח לשינוי חינוכי משמעותי. העצמת קהילות בתי הספר בכלל והמורים בפרט היא מאבני היסוד של המעבר לרפורמה לאומית שבמרכזה למידה משמעותית. יש בה כדי להפוך את בתי הספר למקום שמשלב ידע ומודעות, חומר ורוח, משמעת ומשמעות, מחויבות חברתית עמוקה לצד מימוש עצמי ועוד. בתי הספר הם בתי מדרש לניהול שיח חופשי ומעמיק המבקש לחבר את החומר הנלמד לחיי הלומד ולעיצוב המדינה ולגיבושה. אני מאחל לכולנו הצלחה גדולה.

בענווה, אך בביטחון מלא, אנו פותחים שנה חדשה מתוך אמונה שנוכל להצעיד את מדינת ישראל קדימה, כדי להקנות עתיד ראוי יותר לכלל תלמידי ישראל.

*  * *

אני מבקש לסיים במילים מתוך התפילה שנשא הכוהן הגדול בפרוס שנה חדשה:

"יהי רצון מלפניך, ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שתהא השנה הזאת הבאה עלינו ועל כל עמך בית ישראל: שנת אורה; שנת ברכה; שנת גילה; שנת דיצה; שנת הוד; שנת חיים; שנת טהרה; שנת יושרה; שנת שמחה; שנת ענווה; שנה תמימה; שנה שלא יקום צר ואויב עלינו; שנה שתוליכנו קוממיות לארצנו; שנת חיים טובים; שנה שתמלא את משאלות לבנו לטובה..." אמן!

 

ב ק ר ו ב ...

 בבית ספר 'מגינים' 


 

ניפגש מצגת לתלמידים.ppt

מכתב להורים ניפגש.doc

"נפגש" בחדשות ערוץ 2​  https://www.youtube.com/watch?v=N6jHklUnVeA

אודות נפגש 

ניפגש מחברת בין הצורך של הילדים להיות מעודכנים ומחוברים לעולם הסובב אותם לבין רצון ההורים והמורים להעניק סביבה בטוחה, חינוכית ומוגנת עבורם לצורך כך.

ניפגש הוקמה מתוך ההכרות עם צרכי ילדים בגילאי בית ספר יסודי המעוניינים להתחבר זה לזה ולשתף חוויות בעולם הדיגיטלי אך אין בידיהם את הכלים המתאימים לשם כך, ומתוך הצורך של בתי הספר לשיתוף ידע וקיום תקשורת ישירה עם התלמידים במסגרת החינוכית והחברתית. 

הבטחון וההגנה על הילדים מהווים ערך עליון בניפגש. ההצטרפות נעשית רק על ידי בית הספר, פעילות הילדים מפוקחת על ידי ההורים ובאמצעות מנגנוני הגנה נוספים ואין כלל אפשרות כניסה לזרים. 

ניפגש פועלת באישור משרד החינוך. הילדים והמורים בניפגש נהנים מחיבור למרחב לימודי וחברתי המספק מענה חדשני לצרכי בית הספר ולטכנולוגיות חינוכיות, מחבר את התלמידים לתכנים חינוכיים ולחומר הנלמד, מעניק להם במה לביטוי אישי ומאפשר להם לשתף חוויות ולטפח חברויות בכלים המיועדים במיוחד להם. 

בנוסף, ניפגש מעניקה מימד חברתי ייחודי לפתרונות טכנולוגיה חינוכית (Ed-Tech) ומחברת אותם למקום אחד בו הילדים, המורים וההורים יכולים ללמוד, לבצע משימות משותפות, לשוחח, לשתף, להיחשף לתכנים שיוצרו במיוחד עבורם ולהנות מחוויה חברתית סביב תכני הלימוד

נפגש בנפגש... 

 

מגינים לאתר.jpg

 
 

 חדשות האתר

השכרת אולם

ניתן להשכיר את אולם הספורט בביה"ס או/ו חדרים 

לחוגי מבוגרים,סדנאות או הרצאות 

על בסיס קבוע או חד פעמי.


לפרטים ובירורים - רויטל אזרד

מרכזת המערכת הקהילתית

בטל': 04-8721567המערכת הקהילתית

בסיום יום הלימודים הפעילות בביה"ס אינה מסתיימת,
המערכת הקהילתית ממשיכה בפעילות ענפה של חוגים
 המאפשרים התפתחות וההעשרה בתחומי הספורט, היצירה ,
 הריקוד והחשיבה, חוגים אלו משולבים בתחרויות בית ספריות,
בטקסים ואירועים בביה"ס.ובנוסף ישנו צהרון הממוקם בתוך ביה"ס
 ומנוהל ע"י צוות מדריכים מקצועי, המעשיר את הילדים במגוון
גדול של פעילויות ותכנים.
אשמח לראותכם נוטלים חלק בפעילות המערכת הקהילתית.
 
רויטל אזרד
מרכזת המערכת הקהילתית

  
  
  
19/01/2014 10:50
  
12/12/2012 12:41

 יומן אירועי החודש

<מאי 2015>
יום איום ביום גיום דיום היום ושבת
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

 

 קישורים שימושיים

​ 

 

 

 

 


 

 ​​

 

 
 
 
® כל הזכויות שמורות לפורטל חיפה.נט - פותח במק"מ חיפה.
site stats