בתי ספר יסודיים > הנריטה סאלד : Skip Navigation Linksחזון ירוק

 

 

חזון ירוק

 

"החיים,  זוהי המלאכה שברצוני ללמדו ...
  הוא יהיה קודם כל אדם, כל שאדם צריך להיות"
רוסו(אמיל)

 

 

המודל המנחה את בית הספר הוא מודל "איכות החיים" המבוסס על החינוך ההומניסטי. מודל איכות החיים מדגיש את צרכיו של היחיד כגורם מרכזי ואת זכותם של בעלי הצרכים המיוחדים לקבל את המענה המתאים ביותר לצרכיהם.

אנו מציבים את התלמיד ואישיותו השלמה במרכז העשייה החינוכית מתוך אמונה בהיותו בעל תכונות ייחודיות, ביכולתו להתפתח ולהגיע להישגים לימודיים, לכוון את חייו ולהשתלב בקהילה באופן משמעותי.

אנו שואפים לפתח בצורה מרבית את התלמיד, לטפח את נטיותיו וכישוריו האישיים ולקדם את סיכוייו להשתלב בחברה בהצלחה. מטרתנו לסייע לו לפתח את אישיותו האוטונומית ואת יכולתו לקבל החלטות התורמות לאיכות חייו, להעצים את תחושת המסוגלות שלו, לבסס קשרים חברתיים משמעותיים, ולהגביר את שביעות רצונו מחייו.

החינוך והטיפול בתלמידי בית הספר מבוססים על כבוד הדדי, על דיאלוג והידברות. התהליך החינוכי מכוון לטיפוח אדם אורייני שישתמש בשפה לצרכיו, באופן המתאים לו, להשגת מטרותיו, תוך כיבוד המציאות הרב תרבותית והרב לשונית של החברה הישראלית. התהליך מתקיים בסביבה לימודית מאתגרת ותומכת , המספקת הזדמנויות למידה אותנטיות ותנאים המאפשרים לתלמיד להביע את שאיפותיו והעדפותיו, ליישם את בחירותיו האישיות, לפעול בנחישות עצמית ולממש את עצמו בהתאם להישגים הנדרשים בתכנית הלימודים.

בית הספר יעודד מעורבות פעילה של המשפחה בתהליכים החינוכיים בראותו את המשפחה שותפה מרכזית בתהליך חינוכו של התלמיד לחיים עצמאיים ואוטונומיים. ההתאמה בין הנורמות והערכים של המשפחה לבין הנורמות והערכים של בית הספר נחוצה ליצירת תחושת איזון סובייקטיבית של התלמיד בין אמונותיו, דעותיו ותפיסת עולמו ובין התנאים הסביבתיים שלו.

בית הספר יפתח ויטפח תוכניות המאפשרות השתתפות מובנית  בקהילה תוך מתן תמיכה מערכתית רב מימדית לתלמיד.

בית ספר יפעל למען חיזוק הקשר והשותפות עם גורמים בקהילה תוך עידוד לשמירה על סביבה נקייה ובריאה יותר. השתתפות אמיתית בקהילה ותרומה לטפוח הסביבה האקולוגית כבר בגיל הצעיר, תתרום להתפתחות כישורים חברתיים ואישיים ותסייע לתלמיד להשתלב בעתיד באופן פרואקטיבי במסגרות המתאימות לו. אגב תהליך זה אנו מקווים ליצור שינוי ביחס החברה כלפי אנשים עם צרכים מיוחדים.

  

 

 

® כל הזכויות שמורות לפורטל חיפה.נט - פותח במק"מ חיפה.
site stats