בתי ספר יסודיים > גורדון :
בית

ברוכים הבאים לאתר בית ספר א.ד גורדון 

בית ספר ברוח ההייטק-היי

קהילה הפועלת בדרך שיתופית, חקרנית, יצירתית,

להפקת תוצרים משמעותיים עבורה. 

 מנהלת בית הספר: גלי אביר-גיל
בניית האתר: סיגל נפתלי

 
האי האבוד.JPG

האי האבוד

פתחנו את השבוע השלישי ללימודים בפעילות מדהימה, שדרשה שיתוף פעולה ועבודת צוות כדי להצליח וכללה 3 תחנות בדרגות קושי שונות. היה כיף לראות אתכם ילדים עובדים בהתלהבות ודבקות במטרה. כל הכבוד!!! 

 לתמונות...

חוגים תשעז 1.JPG​​יריד חוגים​

יריד החוגים התקיים ביום שישי אליו הגיעו כל תלמידי ביה"ס והוריהם-אשר נהנו משלל החוגים והפעילויות שמוצעים להם במסגרת המערכת הקהילתית בבית הספרהיריד הססגוני היווה את שריקת הפתיחה לשנה"ל תשע"ז במערכת הקהילתיתכל התלמידים נפגשו עם המדריכים , התעניינו בפעילויות ונרשמו לשיעורים הפתוחים. לתמונות...​                                    מאחלת לכולם שנת לימודים פורייה והצלחה בכל תחומי העניין ותרבות הפנאי.                                                               טלי שמילה, מרכזת המערכת הקהילתית.

קבלת א תשעז.JPG

קבלת כיתות א'

בטקס מרגש ומהנה קיבלנו השבוע את תלמידי כיתות א' למשפחת "גורדון" תודה לכיתה ד'1, למחנכת אילנית, למורות אלה ואורנה. ואתם ילדי א' והמחנכות זהבה ושושי הייתם מקסימים בחולצות המיוחדות, בהתרגשות ובבגרות. ולנו נותר לאחל בהצלחה ושנה טובה!!! 

 לתמונות...

התחלות 
מאת: דפנה שבו 

אני פוחד שפתאום לא אצליח בשום דבר,

לא אצליח למצוא לי מקום, לא אבין מה יקרה לי מחר.

אני פוחד שפתאום... לא אדע איך מוצאים חברים,

ואפילו אשכח סתם "שלום" שתמיד אנשים אומרים.

והכי אני פוחד נורא, שיראו בי מן ילד אחר,

וחושש מה תחשוב המורה, או פתאום שאשכח לדבר...

בהצלחה לכולנו !!!

PBL ג תשעו.JPG

PBL - למידה מבוססת פרויקטים כתה ג'

תלמידי כיתה ג' עסקו בנושא "השכונה שלנו". הם למדו מושגים שקשורים לשכונה חקרו אתרים בשכונה באמצעות שאילת שאלות, צפייה, ביקור, סקר, ראיון ועוד. בנו מצגת עם המידע שאספו, סרטון ותרמו שאלות לחידון כיתתי. המידע הוצג בפני ההורים. תלמידים יקרים, הייתם מדהימים גם בתהליך הלמידה וגם בהצגת המידע ונראה שהלמידה היתה עבורכם משמעותית. כל הכבוד!!! תודה ללבנה רכזת התוכנית, למחנכת אילנית, ולמורים אפרת, רעיה והרב שמואל.

אולימפיגורדון-למידה מבוססת פרויקטים כיתה ה

אולימפיגורדון.jpg

​איזה סיום מדהים– ה"אולימפיגורדון"- סיום למידה מבוססת פרויקטים של כיתה ה' בנושא האולימפיאדה. איזו חוויה לראות את כל תלמידי בית הספר מכיתה א'-ו' פועלים בענפים שונים באתלטיקה קלה ואת תלמידי כיתה ה' מסבירים, מנחים, שופטים ומודדים. זהו סיום מוצלח של למידה חקרנית ואיכותית. בשלב החשיפה למדו התלמידים על ההיסטוריה של האולימפיאדה, ענפי ספורט, אולימפיאדת הנכים, למדו על ריו ומוזיקה בריזלאית, למדו על סמלים וסימנים, כל אלו תוך חיזוק מיומנויות שפה וטכנולוגית מחשב. בשלב החקר, חקרו התלמידים נושאים מגוונים הקשורים לאולימפיאדה : נשים בספורט, אולימפיאדת מינכן, ישראלים באולימפיאדה, סמים בספורט ועוד. כחלק מהלמידה חיברו התלמידים הימנון עיצבו סמל ומהתוצרים כולנו נהנינו. תודה רבה לכל הצוות המוביל את הלמידה האיכותית והמשמעותית: לבנה המרכזת, מירב המחנכת, אלה המוזיקאית-ברזילאית ואורנה- המורה לטכנולוגיה. לתמונות...                                                                        
סימטריה.jpg

PBL - למידה מבוססת פרויקטים שכבה ד'

שכבת ד'  למדה במסגרת הייחודיות,  את נושא הסימטריה. התלמידים למדו את הנושא במגוון תחומי דעת: סימטריה במתמטיקה, במדעים, במוזיקה, בצילום, בטכנולוגיה ובאומנות. כתוצר מסכם התלמידים הכינו תערוכה מפעילה בנושא, וביום שישי בתאריך: 18/03/16, הציגו התלמידים בפני הוריהם את הנושא. תודה לכל השותפים להצלחה: ללבנה רכזת התוכנית, למחנכות עפרה ומיכל לאלה, אורנה, רעיה, אילנית וכמובן לגלי שמנצחת על הכל. לתמונות...​

שכבת ו' - למידה מבוססת פרויקטים (PBL)

pbl שכבת ו.png לתמונות...

 תלמידי כיתות ו', מזה חודשיים לומדים את נושא המשחק. התלמידים נחשפו ובחרו משחקים מגוונים: רברסי, מגדלי האנוי, מנקלה, מחשבת, שש בש, סט, שחמט, בלוקוס, משחקי נים, דמקה, ריבועי קסם והקס. ביום שישי, 8/01 התכנסו תלמידי כיתות ו' והוריהם, לאירוע מסכם בנושא: משחקים אסטרטגיים. הילדים היו נרגשים, כל קבוצה הציגה בפני ההורים את המשחק אותו חקרה באמצעות מצגת, ובתום ההצגה שיחקו יחדיו הורים וילדים. התלמידים גילו אחריות, בגרות ומסירות, הם עמדו והציגו את ידיעותיהם ותובנותיהם בצורה המעוררת התפעלות. היה זה אירוע של למידה משמעותית, אירוע של חוויה שהשאיר בכולנו חותם ותחושה של גאווה.

טקס חניכת גן אלון המחודש

בטקס מרגש בנוכחות המשפחה, חברים, נציגת עיריית חיפה,הורים, צוות ותלמידים נערך טקס חניכת גן אלון המחודש, לזכרו של אלון פרלמן-שפייר ז"ל. תודה לכל השותפים: לבנה, זהבה, אלה וחבורת הזמר, אורנה, טלי, אסף ולהקת גורדון, הקריינים וכמובן גלי על היוזמה, הנחישות, המסירות וההתמדה.  לתמונות...​

"מחלון ביתו אפשר להשקיף על הגן הקרוי על שמו

גן אלון, שהוקם כאן בבית הספר לזכרו.

והיום בגן ילדים משחקים,

קולות של צחוק נשמעים.

בצוואתו ציוה לנו את החיים".

פרחים צבעוניים.gif 

  
 
 
<ספטמבר 2016>
יום איום ביום גיום דיום היום ושבת
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678
25/09/2016 08:00   יום הולדת לילדי ספטמבר 

 

ממשק.gif  

 
 
® כל הזכויות שמורות לפורטל חיפה.נט - פותח במק"מ חיפה.
site stats